JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a Parlamentben adták át az idei Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseit. Nagy örömünkre, színházunk művésze, Trill Zsolt is a kitüntetettek között szerepel - drámai és komikus karaktereket egyaránt példaadó hitelességgel megjelenítő szerepformálásai, kiemelkedően sikeres darabokban nyújtott felejthetetlen alakításai és értékes filmszínészi tevékenysége elismeréseként. Szeretettel gratulálunk és sok sikert kívánunk további munkájához!
Trill Zsolt Jászai Mari-díjas színművész, kiváló és érdemes művész 1972. április 13-án született a kárpátaljai Sárosorosziban. A Kijevi Színművészeti Főiskolán diplomázott. 1993-ban a Beregszászi Illyés Gyula Magyar Színház egyik alapítója volt, majd 2006 és 2013 között a debreceni Csokonai Nemzeti Színház, 2013-tól a budapesti Nemzeti Színház művésze. Számos nemzetközi elismerést hozó darabban alakított fontos szerepeket, és több tévé- és játékfilmben is játszott. Színészi munkásságát 2003-ban Jászai Mari-díjjal, 2004-ben Mensáros László-emlékéremmel és a Gundel Művészeti Díjjal, 2005-ben Bubik István-díjjal, 2007-ben Teátrum-díjjal, 2009-ben a filmkritikusok díjával tüntették ki. 2012-ben érdemes művész, 2014-ben kiváló művész lett. 2015-ben megkapta a Színikritikusok Díját a legjobb férfi főszereplő kategóriában a Nemzeti Színház Brand című produkciójáért, 2016-ban pedig a Nemzeti Színház Galilei élete című előadásában nyújtott alakításáért. 2017-ben és 2019-ben a Pécsi Országos Színházi Találkozó legjobb férfiszereplőnek járó díját kapta. 2019-ben a Bujtor István Filmfesztivál különdíját kapta az Apám szívében nyújtott alakításáért. 2023-ban Az év színésze kategóriában Arany Medál-díjat kapott.
Már gyerekkorában mindig „bolondoskodott”, és bár maga sem hitte, színész lett a végén. Nemigen hisz a „határon túli” kategóriában, és mindenkinek azt javasolja, lépjen túl az efféle megkülönböztetéseken. Most ér véget a Nemzeti Színházban Vidnyánszky Attila első ötéves ciklusa, ennek alkalmából ültünk le beszélgetni az igazgató egyik vezető színészével.
Noha viszonylag keveset forgat, legutóbbi filmszerepért díjazták a Nemzeti Színház művészét, Trill Zsoltot. Az Origo kérdésére azt mondta: nagyon örült, hogy fiatalokkal dolgozhatott, akiket segíteni kell, különben soha nem derül ki, mire képesek. (Origo 2019.)
„Bukták tömkelegére van szükség ahhoz, hogy valami egyszer összejöjjön. Azok viszik előre az embert” – vallja a Nemzeti Színház színésze, akivel rácsok közti kiteljesedésről, kisbolygókról és a szakma titoktalanodásáról is beszélgettünk. (Kultura.hu)