Nemzeti Most Magazin
1095 Budapest, Bajor Gizi park 1. +361/476-6800

Alföldi Róbert

Jászai-díjas, a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével kitüntetett színész, rendező

Korábbi munkái a Nemzeti Színházban

POSZT fődíj 2011 – Martin Sperr: Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból
POSZT közönségdíj 2011 – Martin Sperr: Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból
Hevesi Sándor-díj, 2010
Fővárosi Színházi díj a Nemzeti Színház megújításáért, 2010
Színikritikusok különdíja a Nemzeti Színház megújításáért, 2010
Armel Operaverseny és Fesztivál 2010, legjobb produkció közönségdíja az ARTE Televízió nézőinek szavazata alapján – Knut Vaage: Veslefrikk
MEZZO Operaverseny 2008, legjobb produkció díja – Ward: A salemi boszorkányok
Román Kulturális Intézet Kultúra Díja, 2009
Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje, 2007
Pro Cultura Urbis díj, 2007
Janikovszky Éva díj, 2007
Súgó Csiga fődíj, 2005
Súgó Csiga díj, 2003
Mezzo komolyzenei csatorna -A hónap operája: Gounod: Faust, 2003
Beau Monde Ezüst Tükör-díj ,2002
Pesti Est (Csiga) Közönségdíj/fődíj, 2001
Déri-díj, 2001
Piatra Nematz, Nemzetközi Színházi Fesztivál, megosztott fődíj, 2000
Ruttkai Éva Díj, 1999
Ajtay Andor Díj, 1999
Rádió Rendezői Díj, 1998, 1999
A Fővárosi Önkormányzat Legjobb Rendezés Díja és a Kritikusok Díja a Velencei kalmárért, 1998
Rádió Színészi Díja, 1997
Hegedűs Gyula Díj, 1996
Pro Future Díj, 1996
Jászai Mari Díj, 1996
Latinovits Zoltán Díj, 1991
Népköztársaság Ösztöndíj, 1990

Fontosabb szerepei

Főbb szerepek:
TRIGORIN - Csehov: Sirály, 2007. október 23. Bárka Színház, r.: Szász János
VERNON GERSCH - Neil Simon: Édeskettes hármasban, 2007. április 27. Madách Színház, r.: Szirtes Tamás
ROGER DEBRIES -Mel Brooks: Producerek,2006, Madách Színház (r: Szirtes Tamás)
ESCALLUS HERCEGE - Shakespeare: Rómeó és Júlia, Új Színház, 2006 (r.: Alföldi Róbert)
MARCEL - Proust: Az eltűnt idő nyomában, Szigligeti Színház, 2006(r: Szikora János)
PRIMADONNA - Vörös Róbert: Sade márki 120 napja, Budapest Bábszínház, 2005(r.: Alföldi Róbert)
JAGO- Shakespeare: Othello, Szolnoki Szigligeti Színház, 2005 (r.: Telihay Péter)
CASANOVA - Ács János: Casanova Nuova, Kecskeméti Katona József Színház, 2004 (r.: Ács János)
ERNST LUDWIG- Cander-Ebb: Kabaré, Thália Színház, 2003 (r.: Alföldi Róbert)
SATURNINUS császár - Shakespeare: Titus Andronicus, Gyulai Várszínház, 2003 (r.: Bocsárdi László)
ROBBIE - Mark Ravenhill: Shopping and Fucking, Thália Színház, 2003 (r.: Alföldi Róbert)
LUCIFER - Madách Imre: Az ember tragédiája, Nemzeti Színház, 2002 (r.: Szikora János)
Katona József: Bánk Bán, Gyulai Várszínház, 2001 (r.: Csiszár Imre)
AMADEUS - Peter Shaffer: Amedeus, Szolnoki Szigligeti Színház, 2001 (r.: Szikora János)
ORIN - Oneill: Amerikai Elektra, Budapesti Kamaraszínház, 2000 (r.: Tordy Géza)
HAPP LOMAN - Arthur Miller: Az ügynök halála, Budapesti Kamaraszínház, Tivoli, 2000 (r.: Sándor Pál)
IVAN - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek, Vígszínház, 1999
OSCAR WILDE - Kaufmann: A nagy szemérmetlenség, Pesti Színház, 1998 (r.: Hegedűs D. Géza)
HALE - Miller: A salemi boszorkányok, Vígszínház, 1998 (r.: Rudolf Péter)
ARTÚR - Mrozek: Tangó, Pesti Színház, 1997 (r.: Hegedűs D. Géza)
ANDREJ BOLKONSZKIJ - Tolsztoj: Háború és béke, Vígszínház, 1996 (r.: Valló Péter)
ECHART - Brecht: Baal, Vígszínház, 1995
EDMUND - O'Neill: Utazás az éjszakában, Budapesti Kamaraszínház, 1994
Békés Pál: Össztánc, Vígszínház, 1994
ALFRÉD - Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdő, Pesti Színház, 1993
BELJÁJEV - Turgenyev: Egy hónap falun, Pesti Színház, 1993
ARMAND - Dumas : A kaméliás hölgy, 1993
ROMEO - Shakespeare: Rómeo és Júlia, Pesti Színház, 1992
AEMILIÉNUS - Dürrenmatt: A Nagy Romolusz, Pesti Színház, 1992
PUCK - Shakespeare: Szentivánéji álom, Pesti Színház, 1991
CALIMACCO - Machiaveli: Mandragóra, 1991
RASZKOLNYIKOV - Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés, Veszprém, 1990, Vígszínház 1991
MACBETH - Shakespeare: Macbeth, 1990
III. RICHÁRD - Shakespeare: III. Richárd, 1989
FIGARO - Beaumarchais: Figaro házassága, 1989

Rendezések:

Euripidész: Oresztész, Nemzeti Színház, 2008 
Robert Ward: A salemi boszorkányok, Dicapo Opera-New York, 2008 
Schiller: Don Carlos, Bárka Színház 2008 Spiró György-Másik János: Ahogy tesszük, 2007A. P. Csehov: Cseresznyéskert, Vígszínház, 2007
Shakespeare: Szentivánéji álom, Bárka Színház, 2006
Parti Nagy Lajos: Moliere: Tartuffe, Szentendrei Teátrum-Nemzeti Színház, 2006
Brecht - Weill:Koldusopera, Bárka Színház, 2006
Shakespeare: Rómeó és Júlia, Új Színház, 2006
Marc-Antoine Charpentier: Trois histoires sacrées (Három bibliai történet), Barokk Zenei Központ, Versailles, 2005; Thália Színház, 2006
Friedrich Schiller: Don Carlos, Katona József Színház, Kecskemét, 2005
Friedrich Schiller: Stuart Mária, Pesti Színház, Budapest, 2005
Kálmán Imre: Csárdáskirálynő, Szegedi Szabadtéri Színpad, 2005
Bartók Béla: A kékszakállú herceg vára, Miskolci Operafesztivál, 2005
Eötvös Péter:A balkon, Művészetek Palotája, 2005
Vörös Róbert: Sade Márki 120 napja, Budapest Bábszínház, 2005
Csehov: Három nővér, Új Színház, Budapest, 2005
Arthur Miller: Az ügynök halála, Thália Színház, Budapest, 2005
Verdi: Attila, Debrecen - Margitsziget,2004
Shakespeare: A velencei kalmár, Portland, Oregon, USA
Simon-Coleman-Fields: Sweet Charity/Szívem Csücske, Budapesti Operettszínház, 2003
Pasolinin-Vörös: Holnap érlezem (Teoréma), Szolnoki Szigligeti Színház, 2003
Arbuzov: Kései Találkozás, Szentendrei Teátrum, 2003
Gounod: Faust (Opera), Szegedi Nemzeti Színház, 2003
Kander-Ebb: Kabaré, Budapesti Operettszínház, 2002
Ravenhill: Shopping and Fucking, Thália Színház, 2002
Schiller: Az Orleans-i szűz, Hevesi Színház, Zalaegerszeg, 2002
Shakespeare: Szentivánéji álom, Szegedi Nemzeti Színház
Shakespeare: Macbeth, Budapesti Kamaraszínház, 2001
Shakespeare: Makrancos Kata, Gyulai Várszínház, 2001
Shakespeare: Hamlet, Nyitra, Szlovákia
Beumarchais: Figaró házassága, Budapesti Kamaraszínház, Tivoli, 2000
Shakespeare: A vihar, Vígszínház, 1999
Schiller: Haramiák, Budapesti Kamaraszínház, 1998
Shakespeare: A velencei kalmár, Budapesti Kamaraszínház, 1998
Alföldi: A Phaedra - story, Pesti Színház, 1997
Csehov: Sirály/Madárkák, Budapesti Kamaraszínház, 1997
Anouilh: Colombe, Pesti Színház
Martin Sherman: Hajlam, Budapesti Kamaraszínház
Norman: Jóéjszakát, Mama!, Budapesti Kamaraszínház
Alföldi-Vas-Illés: Trisztán és Izolda, Vígszínház Stúdió

 

Pódium beszélgetések:

Képzett társítások - AEGON estek a Bárkában

Alexandra színész klub - Alexandra könyvesház
Artishowka - Articsóka étterem színháza

 

 

Önálló kiállítások:

Magyar Állami Operaház, Vörös Szalon, Budapest, 2005
Karinthy Szalon 2004
Szalóky Galária, Bank Center, 2003
Atrium Hyatt Galéria, Budapest ,2003
Galamb Galéria, Budapest, 2003
Lámpás Étterem, Zsámbék, 2003
Párizs , Café Les Deux Magots, 2002
Schmidt Galéria, 2002
Művészetmalom, Szentendre (Hatok), 2002
Atrium Hyatt Galéria, Budapest, 2002
Atrium Hyatt Galéria, Budapest, 2001
Magy'art, Párizs, 2001
Atrium Hyatt Galéria, Budapest, 2000
Fonyódi Gimnázium,2000
Terra Galéria, Budapest, 2000
Artcafé, Budapes,t 1999

 

 

 

 

 

 

 

Film, TV

 

56 csepp vér - musical film, 2007 (r.. Bokor Attila)
Noé bárkája - játékfilm, 2006 (r.: Sándor Pál)
De kik azok a Lumnitzer nővérek? - játékilm, 2005 (r.: Bacsó Péter)
Vadkörték -TV film, 2002 (r.: Felvidéki Judit)
Salamon - TV film,1996
Prinzenbad - (német) 1993 (r.: Richard Blank)
Bukfenc-1992 (r.: Pajer Róbert)
Síremlék -TV film, 1990
Erózió - 1991 (r.: Surányi András, Kőszegi Edit )
Az öreg gavallér - TV film,1990
Pá drágám - 1994, (r.: Felvidéki Judit)
Utolsó nyáron, Az - 1991 (r.: András Ferenc)
Síremlék-Pilinszky János színművének (1990) (TV) r.: Maár Gyula

Film:(saját rendezés)

Nyugalom
(2007)
Kire ütött ez a gyerek? (2007) (TV)
"...Ilyen vagyok, ilyen..." Portréfilm Szegedi Erikáról 1998 Duna Televízió
MICIMACKÓ / Nagy Könyv / 2005

TV-s munkái:

A Társulat -
MTV (2007)
Heti Hetes - RTL Klub (2006)
Hozzánk tartoznak - interjú sorozat MTV (2006)
Micimackó - Nagy Könyv, MTV (2005)
"Lesz ez még így se" - önálló show-műsor, TV2 (2003)
Reggeli,Delelő - RTL Klub reggeli magazinja (1998)

 

Alföldi Róbert