JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
Augusztus 23. 20 óra, a Református Nagytemplom előtt
Papp László polgármester meggyőződésének adott hangot, hogy a három püspökségnek otthont adó Debrecenben a Csíksomlyói passió bemutatása "felejthetetlen lelki, szellemi és a spirituális élményt nyújt, hitünket erősítő ünnepi alkalom a város egész közössége számára".
Vidnyánszky Attila rendező, a Nemzeti Színház főigazgatója kiemelte: "a mögöttünk hagyott csonka évad és az egész ország életét meghatározó bezártság után (...) a Csíksomlyói passió felszabadító élmény lesz a nézők és a művészek számára egyaránt". Emlékeztetett rá, hogy a nemzeti táncegyüttessel közös produkciót 2018-ban Csíksomlyón 25-30 ezer ember előtt mutatták be, majd egy évvel később az Esztergomi Bazilika előtt láthatták több ezren.
- PASSIÓ A NYEREGBEN
- PASSIÓ ESZTERGOMBAN
Az előadás három alapra, a csíksomlyói iskoladrámákra, Szőcs Géza passiószövegére és a Berecz András által gyűjtött népénekekre és mesékre épül. Nagyszabású produkcióról van szó, amelyben "egyenértékű a gesztus és a tánc, a szó és a mozdulat, együtt zenél a színpad" - érzékeltette az előadás különlegességét Vidnyánszky Attila.
Zsuráfszky Zoltán társrendező-koreográfus, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti vezetője jelezte: a karantén után ez lesz az első közös előadásuk, amelybe bevonják a Debreceni Népi Együttes fiatal táncosait is.
Fekete Károly tiszántúli református püspök azt mondta, az előadással "olyan lelki tartalmat kapunk, ami felszabadító áldás lesz" mindenkinek. Örömmel fogadták az előadást, mert mint fogalmazott, "a megváltás-történet mindig aktuális". Mint megjegyezte, ma trend az, hogy "semmi sem szent", a darab rámutat ugyanakkor, hogy vannak szent dolgok, szent történetek, szent fogalmak, és hogy "szentséges szálai vannak az életünknek a 21. században is".
Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek-metropolita azt mondta, "ez a történet nem a történelem felidézése, hanem életünk szerves része".
Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi római katolikus megyéspüspök hozzátette: "ez nem csak egy történet, hanem a történet", amely egy kertben kezdődött a bűnbeeséssel, és egy kertben fejeződött be, ahova a keresztre feszítés után Jézust temették. A történet azonban ebben a kertben nem fejeződik be, mert feltámad, és Jézus keresztje átvezet bennünket az örök életbe".
A sajtótájékoztatón a Csíksomlyói passió három szereplője - a Krisztust alakító Berettyán Nándor, a Tanítvány Berettyán Sándor, és a Lázár szerepében látható Szabó Sebestyén László - idézte fel megindító szavakkal, mit jelent számukra színészként és emberként jelen lenni a történetben.
Bár eredetileg az ezer fő befogadására alkalmas Nagyerdei Szabadtéri Színpadon lett volna az előadás, Papp László polgármester a sajtótájékoztató végén bejelentette: az eseményen elhangzottak hatására úgy döntöttek, a Református Nagytemplom előtti Kossuth téren rendezik meg a passiót, amelyet így a cívisvárosban is több ezer ember láthat.
- A KŐSZÍNHÁZI ELŐADÁS OLDALA A HONLAPON
(2020. június 23.)