JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
14:00-18:00 Csörgős nemezlabda-készítés
a Néprajzi Múzeum múzeumpedagógusaival
Helyszín: földszinti előcsarnok bal oldal
14:00-18:00 Mézeskalács-díszítés
Tószegi Judittal
Helyszín: földszinti előcsarnok jobb oldal
14:00-18:00 Makettkészítés
Ügyeskezű kicsik és nagyok elkészíthetik a Nemzeti makettjét
Helyszín: földszinti előcsarnok jobb oldal
14:00-18:00 Fotózás a fotófalnál
lehetsz szüretelő lány vagy fiú, akár huszár is: ha megkapjuk a fotódat, feltesszük a facebook oldalunkra
Helyszín: földszinti előcsarnok
Mese az Ősztündérről, az őszi évszakkal kapcsolatos gyermekdalok, népdalok éneklése, idiofon hangszerekkel való ismerkedés ritmusjátékok kíséretében, őszi hangulat festése zenehallgatással, mozgással, kreatív zenei játékok.
Helyszín: Amfiteátrum (a színház Duna felőli oldalában, szabad téren)
Időpontok: 14:30-15:00 / 15:30-16:00 / 16:30-17:00 / 17:30-18:00
Az ideális csoportlétszám 15, ezért a játékban való részvételért regisztrálnia kell!
Előzetes regisztráció: szilvia.pinter@nemzetiszinhaz.hu
A jelentkezés lezárult!
Helyszín: harmadik emelet, karzatszint
Tisztelt vendégeink! A Kulisszajárás programunk minden csoportja megtelt. A Nyílt napon több csoportot már nem tudunk indítani. Köszönjük a regisztáró leveleket!
14:00-15:00 Plakátfotózás a Tóth Ilonka című előadáshoz. Tóth Ilonka: Waskovics Andrea e.h.
15:00-16:00 a Nemzeti Színház új tagjainak portréi: Rátóti Zoltán, Szabó Sebestyén László
Helyszín: a színház Duna felőli oldalán a ligetben
Ferdinand Vaněk, Václav Havel alteregója először a szerző Audiencia című darabjában tűnt fel 1975-ben. A Prágai Művészeti és Színházi Intézet kiállítása – amely erre az alkalomra érkezett Budapestre – neves külföldi előadások fotókon mutatja meg, hogyan képzelték el Václav Havelt Ferdinand Vaněkként a világ különböző tájain.
Helyszín: harmadik emelet, karzatszint
Az elmúlt negyedszázadban számos könyv, összeállítás született a forradalom eseményeiről. Az írások, a televízió sorozatai főként az események politikai aspektusait tárták fel, de hogy a színházi életben mi történt, arról keveset tudunk. Az egykori krónikák azt még megemlítik, hogy Sinkovits Imre szavalt a Petőfi szobornál, majd Bessenyei a Bem szobornál, de hogy mélyebb áramokban mi történt, arról alig valamit vagy semmit. A szuverenitási kísérletek, a vidéki események, a beszervezések, majd a büntetések változatossága az ártatlanul kivégzett Földes Gábor győri rendezőig, valamennyi külön is fontos árama a forradalom életének. Aztán a szétszóródás: a magyar színházi életből több mint százan elhagyták az országot, a Nemzeti vezető művészeiből a legtöbben, s közülük ketten öngyilkosságba menekültek. Igazi színészi karriert csak Ferrari Violetta futott be külföldön, sokan néhány hónapos vagy éves távollét után hazatértek. Sorsok és szakmai események dokumentatív felidézésére törekszünk versek, színészi vallomások, minisztériumi, rendőrségi, belügyi anyagok összeillesztésével.
Fontos törekvésünk, hogy ne csak az 1956-os őszi eseményeket mutassuk meg, hanem a következményeket, a megtorlások változatos tényeit is. Ebben a jelben felvillantjuk Sinkovits Imre előkerült ’56-os naplójának részleteit, Darvas Iván, Bessenyei Ferenc, Mensáros László írásait és rendőrségi anyagait, Földes Gábor perének tényeit. Felhasználjuk Ablonczy László Régimódi színháztörténet – ÁVH-s iratokkal … és Raksányi Kutyával, továbbá „Templom, parlament, színpad, megannyi kínpad” című könyvének néhány kutatási eredményét. Albert Camus kiállása a magyar forradalom mellett közismert, de arról a magyar közvélemény nem értesült, hogy nemzetközi diplomáciai üggyé és különös háttérpolitikai játékká vált, amikor 1957 márciusában Yves Montand kelet-európai turnéja során felmerült a kérdés: tiltakozásul mondják-e le a moszkvai és budapesti fellépést feleségével, Simone Signoret-val. Ehhez a párizsi Irodalmi Újság anyagaiból merítünk az est műsorában, ezzel is utalva a forradalom és a magyar színészet becsülésének nemzetközi dimenziójára.
A műsort összeállította és előadja: Nagyváradi Erzsébet és Rubold Ödön
Helyszín: Kaszás Attila Terem
Pár évvel ezelőtt egy napról-napra tengődő férfi 630 millió forintot nyert a skandináv lottón. Kiss Csaba darabjának hősét róla mintázta, a pénz által szült magányt, a vagyon üvegházhatását vizsgálja fájdalmas és mulatságos vígjátékában. A felolvasás után közönségtalálkozót tartunk, melyen a szerző mellett jelen lesz a darab ihletője, a skandináv lottó főnyereményének nyertese, Andraschek László és felesége is.
Szereposztás:
PECH JÓZSEF: Horváth Lajos Ottó
MARGIT, P. második felesége / IRMA, P. első felesége: Györgyi Anna
FŐNÖKÚR, P. főnöke / AGG PECH, P. apja: Schnell Ádám
VILI, személyi menedzser / PECH PUBI, P. fia első házasságból: Farkas Dénes
FANNIKA, lány a szomszédból / GUCCI lány: Vas Judit Gigi eh.
Dramaturg: Kulcsár Edit
Rendező: Kiss Csaba
Kedves Nézőink!
Sajnálattal közöljük, hogy a 2016. szeptember 24-én a Nemzeti Színház nyílt napján 19 órakor kezdődő Csongor és Tünde című ingyenes előadásunk az előzetes regisztráció alapján betelt. Szeretnénk azonban kárpótolni önöket, ezért 50%-os kedvezményt biztosítunk a 2016. szeptember 26-án 15 órától műsorra tűzött Csongor és Tünde című előadásunkra, valamint szeretettel várjuk önöket Nyílt napunk egyéb izgalmas és egyedülálló programjaira!
Jó szórakozást kíván a Nemzeti Színház Kommunikációs Osztálya
Az előadásról további részletek a Nyílt nap 2016 kapcsolódó információiban.
(2016. augusztus 25.)