JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
„Mosolygunk, mert nincs nő, aki ne ismerné fel magában a fodrásznőt, akinek csak a kedvétől függ, hogy aznap éppen harmincnak néz ki, vagy úgy, mint aki rég elmúlt már negyven.
Nem idegen tőlünk az sem, hogy
Irinát is többnyire olyanokkal hozta eddig össze a sors, mint első férje, a
részeges művész Nyikolaj (Trill Zsolt), az őt szeretőnek kívánó középszerű,
középkorú nős férfi Alekszej Nyikolajevics (Tóth László), az odaadó, de esetlen
Viktor (szintén Trill Zsolt), vagy az Irina érzelmeit csak kihasználni akaró
Jevgenyij (Kristán Attila).
Sok, hozzá hasonló cipőben járó nővel ellentétben, azonban Irina rendíthetetlenül hisz a szerelemben, történjen vele bármi. (És valóban, ami rossz csak történhet, az meg is esik vele.) Irina viszont nem fél világgá kiabálni érzéseit, mellyel mindenkit felpezsdít maga körül, nem csoda, hogy a darab összes férfija beleszeret (a nézővel együtt) a nő őszinteségébe és életvidámságába…” – írta Váró Kata Anna a Fodrásznőről a Kritikában.
A boldogság után vágyódó nő sorsának egyetemes problémáit
gogoli groteszkséggel ábrázolja Medvegyev drámai szövege – mondja Kozma András,
a Fodrásznő fordítója és az előadás
dramaturgja.
A derűbe és szeretetbe csomagolt fájdalom a rendező, Viktor Rizsakov színházi nyelvének egyik jól felismerhető sajátossága. Az emberi vágyak és a rideg valóság között feszülő ellentmondást emeli költői szintű látomássá az előadás, amely minden korosztály érzékeny rétegét képes megszólítani, részvétre és életének újragondolására késztetni.
Az előadás rendezője a kortárs orosz színházi élet egyik
emblematikus figurája, a „Kiszlorod” (Oxigén) elnevezésű színházi mozgalom
elindítója, a színházi pedagógusként is ismert Viktor Rizsakov, aki Moszkva
egyik legendás intézményében, a Csehov nevét viselő Művészszínházban dolgozik,
tanít.
Fesztiválsikerek
A Fodrásznő nyerte 2010-ben a POSZT legjobb előadásának díját, a címszereplő Szűcs Nellinek pedig a legjobb női alakításért járó elismerést ítélte oda a Maszk Színészegyesület. A produkció vendégszerepelt Sepsiszentgyörgyön a REFLEX Nemzetközi Színházi Biennálén, Minszkben a Panorama Fesztiválon és az oroszországi Jaroszlavl Volkov Fesztiválján, 2013 szeptemberében a kijevi GogolFesten. A Fodrásznő látható volt már többek között a Szentendrei Művészetmalomban, a veszprémi Pannon Várszínházban, a Gyulai Várszínházban, Sóstón, a Szegedi Nemzeti Színházban, Kapolcson, a tatabányai Jászai Mari Színházban, Kőszegen, Szarvason, az Ördögkatlanban, Szatmárnémetiben és Nagyváradon...
(2013. november 04.)