Vissza a hírekhez
Ágról a Nemzeti Színpadára
Szent-Györgyi Albert, a világhírű magyar természettudós, aki oly nagy alapossággal ismerte a materiális világot, imádságokat, modern XX. századi zsoltárokat is írt. Ezek egyikét, a VI. zsoltár: Gyermekek címűt hallottuk Barbarától. A produkció után beszélgetünk: honnan a bátorság, honnan a vers?- A történelemtanárunkkal egy pécsi tanulmányi versenyre készülünk. Ő tanította nekem a verset, ami a gyerekekről szól, hogy hogyan születnek meg.
- Gondolom, nem fogod soha elfelejteni, ahogy a többiek a neved kiabálják- Az biztos mosolyog Barbara, aki egyike annak a több ezer gyermeknek, akik az ország leghátrányosabb helyzetű kistelepüléseiről érkeznek Budapestre 2007. november 21. és december 15. között. A diákok a kulturális tárca jóvoltából tölthetnek el egy napot a fővárosban. Segítség nélkül erre szinte esélyük sem lenne - írja a program ismertetőjében a tárca államtitkára. A kiránduláson ugyanis olyan általános iskolák vehetnek részt, ahol a hátrányos és a nem hátrányos helyzetű tanulókat együtt nevelik, és amelyek társadalmi-gazdasági és infrastrukturális szempontból elmaradott, illetve az országos átlagot jelentősen meghaladó munkanélküliséggel sújtott településeken működnek.
- Merrefelé jártatok ezen a napon?- Először a Természettudományi Múzeumban, utána a Művészetek Palotájában voltunk, most pedig itt, a Nemzeti Színházban.
- És te még soha nem jártál ilyen helyeken?- Nem.
- Pécsett sem?- Pécsett már voltam. De színházban vagy múzeumban még nem.
- Értem, tehát életedben először történik mindez...- Igen.
- Akkor mesélj Foglalkoztat már, hogy mi leszel, ha megnősz? Kaptál esetleg ötletet ma?- Nagyon szép volt minden, amit megmutattak. Nekem a legjobban ez a hatalmas színpad tetszett, ahogy fel és le mozgott. Nagyon szép a színház környéke is, a park, a kilátás, a Duna. Azon még nem gondolkoztam, hogy mi leszek, ha felnövök, csak azt tudom, hogy az igazi kedvencem a történelem.
(2007. december 01.)