A műsorfüzet egyik érdekessége a kilencven kérdésből álló rejtvény, amely segítségével bárki ellenőrizheti, milyen mélyek ismeretei a Csongor és Tündéről. Például ilyenek: Mi az, amihez Csongor hasonlítja Ilmát, Tünde szépségének fényében? Mit csinál Csongor a lombsátorban, amikor Tünde rátalál? Ekként szegődik Balga Csongor mellé. Mi Balga másik neve? Ki ihlette Tünde alakját? És így tovább. És, hogy a játék teljes legyen, a füzetben - éppen csak egy kicsit eldugva - megtalálhatók a helyes válaszok is.
Egy izgalmas levelet is közöl a műsorfüzet szerkesztője, Perczel Enikő. Így ír Vörösmarty Mihály barátjának, a magyar Akadémia és a Kisfaludy-társaság rendes tagának, Stettner Györgynek 1825. szeptember 28-án.
Édes Barátom!
Eltaláltad, hogy elverekedtem Börzsönybe. ( ) Itt vagyok, s itt van elválhatatlan társam, a reménytelenség. ( ) De halljad mindenestül, s talán utolszor veszendő ügyemet. ( ) ő (Perczel Etelka a szerk.) azon szelíd mosolygással, mellyel mindeneket fogad, fogadott engem is. Ifjúsága legszebb bíborában állott alkony felé szüléi, s testvérei körében; hasonlíthatatlan szépségű sugár termetével nem mutatott földi származásra
Hogy mi történt eztán? Megtudhatják a Csongor és Tünde műsorfüzetéből.