Pianissimo - Badora Társulat
„A némák hangtalan suttogása néha erősebb, mint a hangos emberek üvöltése.”
Pianissimo - azaz nagyon halkan. Halkan, szinte észrevétlenül kommentálja életünket valami hang - ezúttal egy növény. Bizony, egy ottfelejtett dekorációnak megvan a véleménye rólunk, és nem is rejti véka alá. Izgalmas, szokatlan stílusjáték veszi kezdetét, amikor hazug világunkat leleplezi egy beszélő növény.
Barta Dóra Harangozó Gyula-díjas és Érdemes Művész címmel kitüntetett elismert táncművészként, mint a Szegedi Kortárs Balett szólistája döntött úgy, hogy új korszakot kezd pályáján s koreográfusként is bemutatkozik. Több sikeres produkció után 2008 decemberében megalapította saját együttesét Badora Dance Company néven, amely 2009-2011 között az Egri Gárdonyi Géza Színház tánctagozataként is működött.
A kiválóan képzett táncművészekből álló együttes, amely a megalkuvást nem ismerő minőségi munkán alapuló kreativitást, mint fő művészi alkotóerőt tekinti hitvallásának, az elmúlt évek során a magyar táncélet egyik markánsan egyedi világú társulata lett. Rendkívül érzékeny, a tiszta tánchoz közelítő, de a mozgásszínház pszichológiai megalapozottságát is magába olvasztó stílusuk és erős érzelmi asszociációkra épülő előadásaik, amelyek a legkorszerűbb kortárs táncnyelven ,,íródnak", mindig a szabadságvágyról és az önazonosság keresés élményéről szólnak, mindannyiunk belső félelmeiről, útkereséseiről és bizonytalanságairól.
2011 után bemutatóik jelentős része a Nemzeti Táncszínházzal együttműködve született, köztük több nagy sikerű előadás. Barta Dóra és a Badora Társulat egyre gazdagodó pályáján meghatározó szerepet játszanak a kultikus irodalmi vagy zenei alkotásokból készült produkciók: Shakespeare (Rómeó és Júlia), Garcia Lorca (Bernarda Alba Háza), Sylvia Plath (Üvegbura) vagy Csajkovszkij (Diótörő), Mozart (Requiem), Debussy (Egy faun délutánja), Vivaldi (A négy évszak), Bartók Béla és Kodály Zoltán (Bartókodály) alkotásai.