JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
JEGYPÉNZTÁRUNK ÜNNEPI NYITVATARTÁSA:
December 21-22-23-án, valamint december 27 és 30 között 10.00-18:00 óráig. December 24-25-26-án, december 31-én és január 1-én zárva.
Bernard Shaw
Szent Johanna
Johanna személyisége óriási titok. Talány. Az örökké megfejthetetlen csodalények közé tartozik ő is. Shaw nagyon bölcsen és körültekintően próbálja megfogalmazni, bár egy ilyen személy megfogalmazhatatlan. Ennek a rejtélynek a varázsa a darab legnagyobb értéke. Ez megfejthetetlen. Mégis, valahogy megpróbáljuk ábrázolni – mondja Babarczy László, a Szent Johanna rendezője. A seregek élére álló, majd elárult és kivégzett orléans-i szűz történetének szerzője, Bernard Shaw 1913-ban, 57 éves korában járt Orléans-ban, ahol látott egy a 15. században készült szoborfejet, amelyet a helyiek szerint Johannáról mintáztak. „Csodálatos arc… egy született vezető arca. Színdarabot fogok írni Johannáról. Úgy képzelem, hogy az elégetése után maradt hamu és az eldobált narancshéjak összesöprésével kezdem, befejezni pedig Johanna mennybemenetelével fogom.”
Hadar Galron
Mikve
Nyolc nő mélyen őrzött titkokkal, félelmekkel és vágyakkal terhelt sorsát ismerjük meg egyfelől drámai nyíltsággal, bátorsággal, másfelől szívbéli empátiával és humorral. A különböző problémával küzdő szereplők közül mindenki találhat magának valakit, akivel titkon egy kicsit azonosulni tud, és felteheti magának a kérdést: tovább hazudunk-e másoknak, és legfájóbb módon önmagunknak, vagy merünk-e igazat mondani? Merünk-e még a halál előtt legalább egyszer ÉLNI? Van-e elég bátorságunk, akár egy nehezebb, de mindenképpen tisztább, teljesebb, szabadabb élet árán is élni?
(2017. február 24.)