A sort Farkasházy Tivadar és Jordán Tamás, az est házigazdái is folytatták, majd következtek a versek, szavalva, megzenésítve. Jordán Tamás az Óda a magyar nyelvhez című verset mondta, majd Kocsis Zoltán zongorázott.
Kanada magyarországi nagykövetsége képviseletében Ágnes Proust köszöntötte Faludy Györgyöt, akit - mint mesélte - annyira tisztelnek választott hazájában, hogy a torontói lakásával szembeni parkot róla nevezik el.
Selley István, az Ökumenikus Máltai Lovagrend kancellárja és Király László zászlós a kanadai lovagrend nagymesterének kitüntetését hozta a legnagyobb élő magyar költőnek. Dőry Margit és Turek Miklós a költő kifejezett kérésére mondtak egy-egy verset.
Vámos Miklós író arról mesélt, mi mindent volt szerencséje megtudni a világ dolgairól Faludy Györgytől. Például, hogy az ifjú Albert Einstein Faludy frizurát hordott, de zoknit nem, hogy minél jobban hasonlítson a költőre vagy azt, hogy egy cérnavékony fénypászma is életben tarthatja az embert, ahogy Faludy Györgyöt a recski, ablaktalan magánzárkájának kulcslyukán át "meleget adó" fény. Tihanyi László szűcsmester, a költő barátja, aki évtizedek óta Faludy költeményeket zenésít meg, egy balladát énekelt.
Megrendítő volt hallgatni Törőcsik Mari tolmácsolásában többek között az Oly sok barátom ment el című verset. Fried István, szegedi professzor a szegedi diákok üdvözletét hozva, a kilencvenöt kilencesének és ötösének misztikájába avatott be minket. Haumann Péter pedig a Ballada a kalózok szeretőjéhez című verset adta elő. Lang Györgyi verssel, Gerendás Péter dallal köszöntötte Faludyt, a Forrás folyóirat főszerkesztője, Füzi László pedig köszönte a sok verset, melyet kéziratban és újabban e-mailben kapnak. A folyóirat, talán a legtöbb Faludy vers megjelenésének is forrása.
Aztán különleges meglepetések kerültek elő. Dr. Bozóky András miniszter és Gyémánt László festőművész egy-egy képpel ajándékozta meg a mestert: Gyémánt László saját grafikájával, egy gyönyörű Faludy portréval, Bozóky András úr pedig Kovács Péter Balázs izgalmas litográfiájával. Matyi Dezső, az Alexandra Kiadó és könyváruház-lánc tulajdonosa, természetesen egy könyvet hozott, amely erre az alkalomra készült.
A képen látható kötetről van szó, amely kiadása pillanatában könyvritkaság lett. A míves, bőrkötéses, aranyozott lapszélű műből ugyanis mindössze két példány készült. A kötet kilencvenöt verset tartalmaz, Prágai Tamás válogatásában. Ajánlása így szól: Tisztelettel adózunk Faludy György, a legidősebb magyar költő életművének, és ezúton kívánunk neki további boldog éveket. Aláírás: Az Alexandra Kiadó és Matyi Dezső.
Molnár Gabriella, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke egy londoni utazással kívánt további erőt és egészséget. Az Aradon készülő Irodalmi Jelen főszerkesztője, Böszörményi Zoltán, a kollégák, munkatársak jókívánságait hozta. Bodnár Eszter és Faludy Fanni pedig egy gyönyörű kiskutyával ajándékozták meg Faludy Györgyöt.
Markó Iván, az általa vezetett Fesztivál Balettel, egy, a mester által választott táncjátékot adott elő. Szőcs Géza, a pályatárs, Horváth Mária énekes, Pogány Judit színművész és Földes László lépett még színpadra. Hobo Nagy Szabolccsal, a Hobo Blues Band billentyűsével. Az est képeit Önök is megnézhetik, a cikk végén található galéria képére kattintva.