Nemzeti Most Magazin
1095 Budapest, Bajor Gizi park 1. +361/476-6800 (központ)
2020. február 17. - Donát Napja

Munkatársunkat is díjazták a 38. Magyar Sajtófotó Pályázaton

Eöri Szabó Zsolt, színházunk fotósa idén a "művészet, egyedi kép" kategória harmadik helyezettje lett. A pályázaton 267 fotográfus 2488 pályaművel indult. Az összes beérkezett kép száma: 6079.  A nemzetközi zsűri elnöke Szlukovényi Tamás,  a Toronto/London székhelyű Archive of Modern Conflict kurátora, a Reuters volt globális fotó főszerkesztője;  tagjai: Ron Haviv, Emmy-díjra jelölt fotóriporter, a New York-i székhelyű VII Photo Agency alapító tagja, dokumentarista fotográfus; Joao Silva, Portugál születésű, a Dél-afrikai Köztársaságban élő, háborús fotóriporter, a New York Times munkatársa; Daniela Mrazkova, cseh fotográfiai szakíró, újságíró, kurátor, többszöri zsűritagja a World Press Photo, illetve a Pictures of the Year pályázatoknak; Stiller Ákos fotóriporter, a New York Times, a National Geographic, a CNN, a Spiegel, a Stern és más világlapok tudósítója. 
Az ünnepélyes díjátadó és a 38. Magyar Sajtófotó Kiállítás megnyitója illetve Az év fotói című album bemutatója 2020. április 16-án lesz Budapesten, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban.

Egy valóban kicsi történet | Fotó: Eöri Szabó Zsolt 
A "Kis történetek", David Lync kiállítása, a Budapesti Fotófesztivál kiemelt eseménye volt, óriási sikert aratott. Íme egy Lynch rajongó a sok millióból. 

 

A kategóriák és a a díjazottak:

Hír, eseményfotó

1. díj: Dombóvári Tamás (szabadfoglalkozású): Részvét

2. díj: Balogh Zoltán (MTI/MTVA): Vucjak a kiürítés után

3. díj: Balogh Zoltán (MTI/MTVA): Veszélyben a búvár

Képriport

1. díj: Ajpek Orsolya (Index): A Hableány tragédiája

2. díj: Koszticsák Szilárd (MTI/MTVA): Határvadászok Szilveszterkor

3. díj: Németh Gabriella (szabadfoglalkozású): Zarándokvonat

Mindennapi élet (egyedi)

1. díj: Cséfalvay Á. András: Kutyaterápia

2. díj: Nagy Jácint (Savaria Forum): Karácsonyvárás

3. díj: Boncsér Orsolya (szabadfoglalkozású): Móricnak jó napja van

Mindennapi élet (sorozat)

1. díj: Kovács Beáta: Éber kóma

2. díj: Sánta István Csaba (szabadfoglalkozású): Slow

3. díj: Bácsi Róbert László (szabadfoglalkozású): Szabad élet

Emberábrázolás-portré (egyedi)

1. díj: Kölcsey-Gyurkó Sára (szabadfoglalkozású): Nyugalom szigete

2. díj: Ficsor Márton (Mandiner): A híres egyfejű

3. díj: Götzinger Laura (Design Terminál Nonprofit Kft.): Apa

Emberábrázolás-portré (sorozat)

1. díj: Bielik István (szabadfoglalkozású): Az utolsó mesélő

2. díj: Bankó Gábor (szabadfoglalkozású): Játék

3. díj: Balogh Zoltán (MTI/MTVA): A Hableány mentői

Művészet (egyedi)

1. díj: Polyák Attila (Origo): Sziget

2. díj: Csudai Sándor (Origo): Kavicsok

3. díj: Eöri Szabó Zsolt (Nemzeti Színház Nonprofit Kft.): Egy valóban kicsi történet

Művészet (sorozat)

1. díj: Mohai Balázs (MTI/MTVA): Pár akkord és indul a pogó

2. díj: Urbán Ádám (szabadfoglalkozású): A Fővárosi Nagycirkusz láthatatlan lelke

3. díj: Fazekas István (HVG): Idősziget

Sport (egyedi)

1. díj: Földi Imre (Nemzeti Sport): Meglepetés

2. díj: Illyés Tibor (MTI/MTVA): Találat

3. díj: Czeglédi Zsolt (MTI/MTVA): Csodálkozó szem

Sport (sorozat)

1. díj: Török János (Délmagyarország): Villanyfényben

2. díj: M. Schmidt János: Alanya, Paratriatlon Világkupa

3. díj: Illyés Tibor (MTI/MTVA): Úszás egy kicsit „máskép"

Természet és tudomány (egyedi)

1. díj: Török János (Délmagyarország): A hattyú halála

2. díj: Kerekes M. István (szabadfoglalkozású): Együttélés

3. díj: Rácz Péter (szabadfoglalkozású): Űrlény négykerekű biciklivel

Természet és tudomány (sorozat)

1. díj: Hajdú D. András (szabadfoglalkozású): A kongói dzsungel magyar hőse

2. díj: Radisics Milán (Radex Media Group Kft.): A szennyezés művészete – a növekedés rejtett költségei

3. díj: Kerekes M. István (szabadfoglalkozású): A halál színei

Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi)

1. díj: Kerekes M. István: Otthon

2. díj: Mónus Márton (MTI/MTVA): Karácsony

3. díj: Móricz-Sabján Simon (Világgazdaság): Csanytelek

Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (sorozat)

1. díj: Hajdú D. András (szabadfoglalkozású): A fal, amit mi kerítésnek hívunk

2. díj: Török János (Délmagyarország): Ingyen van a víz, de el kell menni érte

3. díj: Balogh Zoltán (MTI/MTVA): Rehab

 

Különdíjak

A MÚOSZ Nagydíj és az André Kertész-nagydíj nyertesének a neve 2020. április 16-án, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ünnepélyes díjátadóján lesz nyilvános.

Munkácsy Márton-díj a legjobb kollekcióért:

Török János (Délmagyarország)

Szalay Zoltán-díj a legjobb teljesítményt nyújtó 30 év alatti fotóriporternek: Mónus Márton (MTI/MTVA)

A megyékben dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter: Török János (Délmagyarország)

Escher Károly-díj a Magyarországon készült legjobb hírképért: Dombóvári Tamás (szabadfoglalkozású)

Díj a fenntarthatóság eszméjéért: Ladjánszki Máté: Városi természet

Dicséretben részesítve:

Mohos Márton (24.hu): Irány Brüsszel

Komka Péter (MTI/MTVA): Hospice

Cséfalvay Á. András (Parameter.sk): Vivien

Boncsér Orsolya (szabadfoglalkozású): „Akarsz-e játszani?"

Illyés Tibor (MTI/MTVA): Felkészülni, készen, rajt...

Kerekes M. István (szabadfoglalkozású): Seregélyek

Hajdú D. András (szabadfoglalkozású): Előre a vadnyugatnak

(2020. január 27.)