Évadzáró társulati ülést tartott a Nemzeti Színház
A hagyományoknak megfelelően az évad lezárásakor a társulat közösen tekintett vissza az elmúlt hónapok munkájára, sikereire és eredményeire, valamint átadták azokat az elismeréseket, amelyekkel a kiemelkedő művészi teljesítményt, a közösségért végzett munkát és a háttérben dolgozó kollégák áldozatos tevékenységét jutalmazzák.
Az évadzáró ünnepségen a 2025/2026-os évad díjazottjai vehették át elismeréseiket.
Szeleczky Zita-emlékgyűrű és Farkas–Rátkó-díj
Bordás Roland
Sinkovits Imre-díj
Az elmúlt évad legjobb alakítását nyújtó, a színházért is feladatot vállaló színész:
Rácz József
Szörényi Éva-díj
Az elmúlt évad legjobb alakítását nyújtó, a színházért is feladatot vállaló színésznő:
Polyák Anita
Németh Antal-díj
A Nemzeti Színházért és társulatáért az évadban legodaadóbban tevékenykedő művészeti munkatárs:
Kamondy Ágnes gyűjteménykezelő
Kulissza-díj
Az előadások létrejöttében legodaadóbban tevékenykedő háttérmunkatársak:
Kutasi Erzsébet öltöztető
Herpai Rita rendezőasszisztens
Ködmen Krisztián ügyelő
Arany Ugrókötél-díj
Ködmen Krisztián ügyelő
Csurka-díj
Vida Gábor rendezőasszisztens
A Nemzeti Színház ezúton is szívből gratulál valamennyi díjazottnak, és köszönetét fejezi ki a társulat minden tagjának az egész évadon át végzett elkötelezett és magas színvonalú munkájáért.
A 2025/2026-os évad ismét bebizonyította, hogy a színház sikere közös teljesítmény: művészek, alkotók, műszaki és háttérmunkatársak összehangolt munkájának eredménye.
Külön köszönettel tartozunk nézőinknek is, akik ebben az évadban is velünk tartottak, megtöltötték nézőtereinket, és estéről estére életre keltették előadásainkat figyelmükkel, szeretetükkel és jelenlétükkel.
Találkozzunk a következő évadban is!
(2026. June 23.)