Farsang
Esendő, hétköznapi figurák, dupla szerelmi háromszög – szigorúan házasságon kívül, vagyis elvileg tényleg senki nem tartozna elszámolással senkinek, hacsak nem a külvárosi nép minden fogfájását kezelő, korosodó borbélynak. És ha az nem lenne elég, hogy saját boldogságát vagy boldogulását féltve eleve mindenki összekever mindenkit mindenkivel, időközben megkezdődik a farsangi mulatság, ahol hűséges és hűtlen szeretők egyaránt (beszédes) jelmezbe bújnak, sőt, még maskarát is cserélnek. De persze minden jó, ha jó a vége... Dupla csavaros, vérbő komédia a 19. század végéről (olvasásra Parti Nagy Lajos Karnebál című magyarítását ajánljuk), látványvilágában is kristálytiszta előadás egy ereje teljében lévő társulattól és rendezőtől, akinek a keze alatt szomorkás bohócbanda fújja a talpalávalót vagy épp a csatakürtöt.
Silviu Purcărete (1950) munkáit nemcsak Romániában, de szerte a világon ismerik, hiszen Craiova, Bukarest, Constanţa és Szeben mellett rendezett többek között Ausztriában, Luxemburgban, Norvégiában és Portugáliában, dolgozott a Royal Shakespeare Company társulatával, valamint két alkalommal is vendégszerepelt az avignoni fesztiválon. 1992-től a bukaresti Bulandra Színház művészeti vezetője volt, 1996-tól pedig öt évig igazgatta a limoges-i Théâtre de l'Uniont. Az Európai Színházi Unió tagja.
Purcărete Magyarországon sem ritka vendég: 2005-ben a Katona József Színházban megrendezte Shakespeare Troilus és Cressida című tragédiáját, többször is vendégszerepelt a gyulai Shakespeare Fesztiválon és a Budapesti Tavaszi Fesztiválon.