Vissza a hírekhez
One Set to Love - 1:0
Mike Kelly:
Ebben az évadban eredetileg Yazmina Reza Művészet című darabját akartuk színpadra állítani, de mivel harmadik társunk, John visszaköltözött Angliába, ettől a tervünktől végül elálltunk. Másrészt régóta dédelgetett ötletünk volt, hogy egy saját történeten dolgozzunk, és ebből csináljunk előadást. A One Set to Love egy általunk kitalált történet. Az alapötletet Paul Hunter, a darab rendezője hozta. Az improvizáción alapuló próbák során létrehoztunk egy alapszerkezetet, amely 10-15 jelenetre épült. Ezt fejlesztettük tovább, de az elején még szavak nélkül dolgoztunk. Később visszatértünk egy-egy jelenetre, amit újra körüljártunk, aztán szöveggel töltöttük meg. A próbák után leírtuk mindazt, ami szerintünk működött a színpadon, és így alkottuk meg a szöveget. Újabb és újabb dolgokat adtunk hozzá, amíg a történet nem vált teljesen világossá. A jelenetek egyre nagyobbra nőttek, és remélhetőleg egyre jobbak lettek.
Nagyon tanulságos, hogy miként lehet egy történetet több fázisban továbbfejleszteni. Most tartunk a harmadik változatnál, amit nemsokára véglegesítünk - ez aztán már nem változik az előadások során. Az egészben az a legjobb, hogy ez a munkamódszer tökéletesen eltér a korábbi előadásainkétól. Új kihívás, amivel eddig még nem találkoztunk, és így mindannyian egyformán adtunk valamit a dologhoz. És a mű minden ízében a sajátunk, amivel majd turnézhatunk is.
Matt Devere:
A darab meglehetősen egyszerű. Egy szerelmi történetről van szó. Két barát megismerkedik egy gyönyörű nővel. Az egyikük végül elveszi feleségül, ami borzalmasan megviseli a másikat. Többet nem szívesen árulnánk el a történetről, mert akkor lelepleznénk a legizgalmasabb fordulatot.
Mike Kelly:
Paul Hunterrel most dolgozunk először. Az angol KneeHigh társulat rendezőjén, Emma Rice-on keresztül léptünk vele kapcsolatba. Paul a Told by an Idiot társulat rendezője, és ezért a munkáért utazott Budapestre. Paul előadásaiban szinte mindig az improvizáció a szöveg alapja. Azt mondja, jobban szeret tiszta lappal indulni, mint egy már meglévő darabra vagy szövegre támaszkodni.
Paul Hunter:
Az ötlet hamar megszületett. A folyamat volt a lényeges. És az, hogy az elején ne csábítson el a nyelv. A darab létrehozásának legfontosabb eszköze az improvizáció volt. Azt gondolom, hogy ez egy nagyon angol darab, meglehetősen sajátos stílussal. Remélhetőleg érzelmekkel teli, hatásos előadás lesz, amely kifiguráz egy bizonyos fajta angolságot. Arról az attitűdről szól, ahogy mi angolok viselkedünk egymással, és ahogy saját érzelmeinkkel bánunk. Híresek vagyunk arról, szinte mindent elfojtunk, hogy nem tudunk a valódi érzelmeinkről beszélni. Szeretünk valakit, de nem tudjuk kifejezni. Vagy érzünk valamit, de épp az ellenkezője szerint cselekszünk. Az előadásban ezt a magatartást, ezt a fajta angolságot gúnyoljuk. Megfelelő öniróniával, remélem.
Matt Devere - Mike Kelly Paul Hunter: One Set to Love Bemutató a stúdiószínpadon, 2005.10.12-én Rendező: Paul Hunter A MADHOUSE Társulat angol nyelvű előadásaA részletes színlap
Matt Devere - Mike Kelly Paul Hunter: One Set to Love Bemutató a stúdiószínpadon, 2005.10.12-én Rendező: Paul Hunter A MADHOUSE Társulat angol nyelvű előadása
(2005. október 11.)